Kraj Austria

Stolica: Wiedeń
Waluta: euro (EUR), 1 EUR = 100 centów
Wiza: wiza nie jest wymagana
Język: niemiecki
Napięcie: 220 V
Powierzchnia: 83 871 km²
Ludność: 8,3 mln

Dorfgastein - Grossarl

Informacje ogólne

Ziemię Salzburską kojarzy chyba każdy szanujący się miłośnik narciarstwa i snowboardu, dla którego liczy się przede wszystkim białe szaleństwo w Europejskim Regionie Sportowym Zell am See oraz nartostrady górującego nad nimi potężnego lodowca Kitzsteinhorn (3203 m n.p.m.). W tętniących życiem ośrodkach sportowych światowej klasy nigdy nie ma czasu na nudę, a świetnie przygotowana baza noclegowa nadaje wypoczynkowi niemalże królewskiego wymiaru. Atrakcyjność Ziemi Salzburskiej wynika także ze świetnej organizacji wczasów rodzinnych i niezwykłej, zimowej atmosfery z majestatycznymi Alpami w tle. Miłośnicy pieszych wędrówek zachwycają się tam bajkową scenerią lasów i jezior Salzkammergut rozpościerającą się na wschodzie regionu, potężne łańcuchy górskie południa kryją w sobie wspaniałe wodospady i przepiękne kurorty narciarskie, a w Parku Narodowym Wysokich Taurów swój początek ma główna rzeka landu – Salzach. W oddzielających górskie łańcuchy przepięknych dolinach malowniczo położone są wszystkie najważniejsze miasta: Salzburg, Hallein, Bischofshofen, Sankt Johann im Pongau, Zell am See oraz Oberndorf. Zimą w pasmach Taurów Wysokich i Niskich panują  najlepsze warunki do uprawiania wszelkich dyscyplin związanych ze sportami zimowymi, które przyciągają setki turystów pragnących oddać się białemu szaleństwu. Samo dotarcie do górskich kurortów jest nie lada przeżyciem turystycznym, gdyż cztery drogi prowadzące do nich mają status oznakowanych tras widokowych. Ponadto na terenie Ziemi Salzburskiej znajduje się największy system lodowych jaskiń na świecie – Eisriesenwelt oraz należący do najwyższych Krimmler Wasserfalle. Całej turystycznej oprawie regionu uroku dodaje salzburskie jedzenie, gościnność mieszkańców opiekujących się turystami oraz infrastruktura rekreacyjno-wypoczynkowa klasyfikowana na wysokim miejscu. Ta niezwykła kraina może pochwalić się 120 szczytami osiągającymi wysokość ponad 3 tys. m n.p.m., między którymi stworzono sieć wspaniałych nartostrad obsługiwanych przez najnowocześniejsze wyciągi. Każdy zapalony narciarz i snowboardzista znajdzie tam idealne warunki dla swoich umiejętności i z pewnością będzie chciał wrócić na stoki, gdy tylko nadarzy się okazja. Wielu podróżników uważa Ziemię Salzburską za najpiękniejszy region Austrii, więc warto zastanowić się nad zarezerwowaniem miejsca w hotelu. Dodatkowo w tym uroczym zakątku można sprawić sobie karnet Salzburger Super Ski Card obowiązujący na wszystkich terenach narciarskich Ziemi Salzburskiej, by bez ograniczeń szusować po najlepszych nartostradach.

Informacje regionalne

Region narciarski położony niedaleko Salzburga to przede wszystkim sport, natura, miła atmosfera i komfortowy odpoczynek w najlepszych hotelach. Jazdę na nartach w regionie Dorfgastein - Grossarl można połączyć z poznawaniem dziewiczych krajobrazów oraz żyjących tam ludzi kultywujących salzburski folklor. Wśród setek fanatyków białego szaleństwa pragnących skorzystać z oferty kilku świetnie prosperujących kurortów, nie brakuje amatorów narciarstwa zjazdowego, snowboardu i popularnych w ostatnim czasie biegówek. Życie całej doliny skupia się wokół duetu ośrodków narciarskich Dorfgastein-Grossarl, które połączone są siecią tras i wyciągów. Miejscowości te oferują przede wszystkim bogatą ofertę wellness, tradycyjne gospody i mnóstwo miejsc noclegowych dla całych rodzin, dostosowanych do różnych gustów i zależących od zasobności portfela. Dużym powodzeniem cieszy się swojska salzburska kuchnia, najlepiej współgrająca z szalonymi imprezami Apres-ski. Cały ten kompleks narciarski rozciąga się aż po szczyt Kreuzkogel (2027 m n.p.m.), oferując tym samym doskonale przygotowane trasy o różnym stopniu trudności. Śnieżny pejzaż przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom zimy, aczkolwiek turyści lubiący spędzać czas w ciepłych miejscach, będą mieli do dyspozycji sympatyczne temperatury wód termalnych w nowoczesnych kompleksach basenowych. Warto wiedzieć, że bezpłatne ski-busy zabierają chętnych do sąsiednich ski-aren: Gasteiner Tal i miejscowości Alpendorf będącej bramą do Salzburskiego Świata Sportu.

Główne kurorty

Dorfgastein
Tradycyjna wioska zlokalizowana w niższych partiach doliny dysponuje świetną bazą noclegową oraz stokami obsługiwanymi przez gondole i wyciągi krzesełkowe. Nieograniczone tereny narciarskie ciągną się poprzez Fulseck i Kreuzkogel do sąsiedniej Grossarltal, a zalesione stoki ze względu na brak zagrożenia lawinowego posiadają wiele zalet dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy, których najwięcej można spotkać na przepięknej i szerokiej trasie zjazdowej do Grossarl. Z dala od nartostrad znajdują się wspaniałe szlaki biegowe z panoramą wysokich gór, a także snowpark skierowany głównie do młodych i początkujących miłośników jazdy na desce. Nie ma też problemu ze znalezieniem szkółki narciarskiej prowadzonej przez doświadczonych instruktorów, którzy organizują dodatkowo specjalne wypady poza standardowe trasy zjazdowe. W całej dolinie kursuje darmowy skibus zabierający chętnych na wyciągi Dorgastein i Grossarl oraz do pozostałych ośrodków całej ski-areny.

Grossarl
Położenie tej malowniczej miejscowości w dolinie Grossarltal sprawia, że na jednym wyjeździe można skorzystać z kilku terenów narciarskich obsługiwanych przez darmowe ski-busy. Huśtawka Grossarltal znana jest i ceniona przez miłośników białego szaleństwa uprawiających sporty w różnych formach, od tych najmniej wymagających do niemalże zawodowych. Wyciągi o potężnej wydajności nie dopuszczają do tworzenia się kolejek na stokach, a sieć urozmaiconych tras zjazdowych i dobre warunki pogodowe stanowią ofertę nie do odrzucenia. Centrum Grossarl wraz ze sklepami leży w bliskiej odległości od dolnych stacji terenu narciarskiego Dorgastein-Grossarl, a najlepsze tereny ćwiczeniowe, ośle łączki i place zabaw dla najmłodszych znajdują się w pobliżu hoteli i pensjonatów. Większość nartostrad przy Grossarl przeznaczona jest dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy oraz bywa naśnieżana w razie potrzeby systemem  nowoczesnych armatek. Jedną z atrakcji jest kolejka panoramiczna dowożąca narciarzy na Kreuzhohe (1860 m n.p.m.), a także system wyciągów docierających na wysokość 2027 m n.p.m. i szczyt Kreuzkogel z niezwykłymi widokami na ośnieżone skały. Każdy urlop uświetnia bogata oferta Apres-ski w postaci romantycznych kuligów, jazdy na sankach w świetle księżyca czy wędrówek po śniegu z pochodniami.

SKI INFO

Wyciągi
magiczny dywan
orczykowe
krzesełkowe
gondole

Długość tras narciarskich (około 80 km)
łatwe – 23 km
średnie – 49 km
trudne – 8 km

Początkujący narciarze
oświetlona trasa Bucheben w Stubnerkogel; szkółki narciarskie w Grossarl z własnymi terenami do ćwiczeń; niebieska nartostrada z Kreuzkogel do Grossarl.

Średnio zaawansowani i doświadczeni narciarze
trasa zjazdowa Skischaukel Dorfgastein – Grossartal Fulseck ze średnią różnica poziomów 1160 m; trasa Schlossalm Hohe Scharte Nord z różnicą poziomów 1455 m; trasa Stubnerkogel; trudne trasy: Graukogel – zjazd w głębokim śniegu Tiefschneeabfahrt, trasa zjazdowa Hochalmabfahrt-Paradies-Muhlwinkel, trasy Sportgastein; wymagająca trasa Finstergrube i nartostrada prowadząca w dolinę ze stoku Fulseck; trasa Skiroute Himmelreich.

Tresc opisow dostarczana przez merlinx.

Narciarze biegowi (około 36 km)
trasy do stylu łyżwowego i klasycznego oraz szkółka narciarstwa biegowego w Grossarl; trasa wzdłuż potoku Ache z Grossarl do Huttschlag; trasa wysokogórska Saukarkopf.

Freeride
zabezpieczone i nadzorowane tereny Bergland, Himmelreich, Kreuzkogel, Arltorl.

Snowboard
Snowpark na terenie doliny Grossarl (ławki, poręcze, halfpipe, butterbox, rainbow butter box); Snowpark na górze Kreuzkogel.

Dodatkowe atrakcje
specjalne tory saneczkowe, zimowe wędrówki po górach, ski-mountaineering, uczty na świeżym powietrzu, dyskoteki, nocne zjazdy, Activ-Center-Grossarltal, paralotnie, wspinaczka po lodzie, wędrówki na rakietach śnieżnych, snowrafting, kręgle na lodzie, atrakcje dla najmłodszych w Kinderalm.

Skimaps

Ziemia Salzburska (SKI) : Gastein

Ziemia Salzburska (SKI) : Hochkonig

Ziemia Salzburska (SKI) : Loferer Alm

Ziemia Salzburska (SKI) : Lungau

Ziemia Salzburska (SKI) : Obertauern

Ziemia Salzburska (SKI) : Pinzgau

Ziemia Salzburska (SKI) : Saalbach

Ziemia Salzburska (SKI) : Salzburger Sportwelt - Amade

Ziemia Salzburska (SKI) : Tennengau - Lammertal

Ziemia Salzburska (SKI) : Zell am See - Kaprun

Austria: Dorfgastein - Grossarl , Ziemia Salzburska (SKI) : Gastein , Ziemia Salzburska (SKI) : Hochkonig , Ziemia Salzburska (SKI) : Loferer Alm , Ziemia Salzburska (SKI) : Lungau , Ziemia Salzburska (SKI) : Obertauern , Ziemia Salzburska (SKI) : Pinzgau , Ziemia Salzburska (SKI) : Saalbach , Ziemia Salzburska (SKI) : Salzburger Sportwelt - Amade , Ziemia Salzburska (SKI) : Tennengau - Lammertal , Ziemia Salzburska (SKI) : Zell am See - Kaprun

Wybierz region Dorfgastein - Grossarl , Ziemia Salzburska (SKI) : Gastein , Ziemia Salzburska (SKI) : Hochkonig , Ziemia Salzburska (SKI) : Loferer Alm , Ziemia Salzburska (SKI) : Lungau , Ziemia Salzburska (SKI) : Obertauern , Ziemia Salzburska (SKI) : Pinzgau , Ziemia Salzburska (SKI) : Saalbach , Ziemia Salzburska (SKI) : Salzburger Sportwelt - Amade , Ziemia Salzburska (SKI) : Tennengau - Lammertal , Ziemia Salzburska (SKI) : Zell am See - Kaprun

Nowe zasady dotyczące polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

 

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

 

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

 

Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

 

Administratorem Państwa danych osobowych jest:

 

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

 

  • realizacji usług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

 

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

 

Komu możemy przekazać dane?

 

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

 

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

 

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

 

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

 

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

 

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

 

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

 

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

 

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.